Jump to content

Audiobooks / Novels


Cover for Du nalkas ljuva sommar
Audiobook

Du nalkas ljuva sommar

Våren har äntligen kommit till Sardinön - men i år är det inte bara sprittande vårkänslor som årstiden för med sig. Som från ingenstans dyker Ousman upp och gör sig hemmastadd i de ...


Cover for En ung naturälskares dagbok
Audiobook

En ung naturälskares dagbok

Vinnare av The British Book Award 2021 – utsedd till årets bok i kategorin "Non fiction: Narrative". Nominerade var bl a Richard Attenborough och Barack Obama. Men Dara McAnulty to ...


Cover for Liekehtivät vuodet – osa 1
Audiobook

Liekehtivät vuodet – osa 1

Roddy Greenbank on pieni poika, joka joutuu kokemaan kovia – hänen isänsä kuolee väkivaltaisesti ja samalla Roddy menettää muistinsa. Vanha Kate Makepeace ottaa Roddyn ottopojaksee ...


Cover for Pahan kintereillä
Audiobook

Pahan kintereillä

Kolmetoistavuotiaan tytön ruumiin löytyminen keskeltä metsää ohjautuu tutkittavaksi Lohjan poliisiaseman pitkäkestoisen rikostutkinnan yksikölle. Rikosylikonstaapeli ja poliisikoir ...


Cover for Maariankukka
Audiobook

Maariankukka

Maariankukka "Mari" Martinsalo on 26-vuotias nainen, joka on jo nuorella iällä joutunut vastuulliseen asemaan. Vanhempiensa kuoltua hän on pyörittänyt isänsä tilitoimistoa. Lisäksi ...


Cover for Narukaruselli
Audiobook

Narukaruselli

Itsenäinen Lydia haluaa tehdä asiat omalla tavallaan. Vaikka hän on naimisissa, hän ja aviopuoliso Karri ovat pitäneet omat asuntonsa. Nyt Lydia seisoo ulkona ex-miehensä tyttären ...


Cover for Villiruohojen maa
Audiobook

Villiruohojen maa

Kun Leeni päättää jättää avomiehensä Tapion, moni ei ymmärrä Leenin ratkaisua. Tapiohan on niin miellyttävä mies! Totuus on kuitenkin toinen, ja Leeni on joutunut sietämään henkist ...


Cover for The Unbroken
Audiobook

The Unbroken

A gripping, suspenseful thriller from crime writer, Alex Caan, perfect for fans of Judith Cutler, J M Dalgliesh, and Lisa Stone.It was the wedding of the year. Millie Beaumont marr ...


Cover for The Oracles of Troy
Audiobook

The Oracles of Troy

Only the determination of one man can bring victory.The Trojan War has been raging for ten years. Greece’s greatest warriors have fallen. But then a series of oracles appear with u ...


Cover for Ampiaisen arvoitus
Audiobook

Ampiaisen arvoitus

Arkkitehti-salapoliisi Klaus Karma kohtaa työssään päivittäin värikkäitä hahmoja ja kohtalokkaita mysteereitä. Ei siis ole sattumaa, että kun Ampiaiseksi itseään kutsuva arvoitukse ...


Cover for Mummu Pelakuu
Audiobook

Mummu Pelakuu

Mummu viettää rauhallista elämää mökissään, jota kutsutaan Pelakuumökiksi. Seuranaan mummulla on hevonen ja lehmä, kanoja, kukko ja kissa sekä koira. Hiivari-hevonen alkaa kuitenki ...


Cover for Kaikki eivät purnanneet
Audiobook

Kaikki eivät purnanneet

Muut sotilaat nukkuvat, ainoastaan Yrjö on hereillä. Yöpymispaikaksi on löytynyt mökki. Sen seinällä oleva almanakka kertoo talon entisistä asukkaista. Missähän he mahtavat olla ny ...


Cover for Yksin
Audiobook

Yksin

Mies rakastuu ystävänsä sisareen Annaan. Hän on tiennyt Annan aina, mutta vasta viime vuosina tyttö on puhjennut kukkaan – kasvanut naiseksi. Annalle mies on kuitenkin vain vanha p ...


Cover for Todos los latidos rotos de mi corazón
Audiobook

Todos los latidos rotos de mi corazón

Abby no cree en el destino. ¿Por qué iba a hacerlo? No parece que este se haya portado demasiado bien con ella hasta el momento. Sin embargo, cuando regresa a su pueblo natal, para ...


Cover for Ett skimmer av lycka
Audiobook

Ett skimmer av lycka

När Sally St. Vincents faster går bort bestämmer hon sig för att lämna det lugna livet på den engelska landsbygden och återvända till sin mor, Lynn Lystell, i London. Det finns bar ...


Cover for Våghalsiga planer
Audiobook

Våghalsiga planer

Harry Clifton och hans fru skyndar sig till sjukhuset för att se sin son Sebastian som varit med i en dödlig bilolycka. Men vem var det som dog, Sebastian eller hans vän Bruno? När ...


Cover for Blått blod, rött hjärta
Audiobook

Blått blod, rött hjärta

Sveriges kronprins, Henrik De la Gardie, är hårt hållen av både kronan och sin mor. Sett ur kungahusets ögon är han dessutom en riktig strulpelle. I ett försök att göra uppror har ...


Cover for Storming Party
Audiobook

Storming Party

Rivalry and battle abound in this action-packed historical adventure of the English Civil War.1643: Sir William Waller’s army has been defeated on Roundway Down, his infantry left ...


Cover for Return to Ithaca
Audiobook

Return to Ithaca

The thrilling final instalment of the epic and bestselling Adventures of Odysseus. Odysseus has been to Hell and back. Deserted by the Gods, and now in bitter conflict with his fri ...


Cover for Ilmestyskirjan täti
Audiobook

Ilmestyskirjan täti

Airi Kivikko rakastaa miehensä sukua, mutta Lampisten musta lammas, omalaatuinen ja suorasukainen Liila-täti käy Airin hermoille. Liilan tuottaman mieliharmin lisäksi hoitovapaalta ...


Cover for Lasilinnan salaisuus
Audiobook

Lasilinnan salaisuus

Helsingin liepeillä sijaitsee Lasilinnan huvila, jonka historia ulottuu aina ensimmäistä maailmansotaa edeltäviin vuosiin saakka. Vaikka paikka toimii nykyisin kylpylänä, huvila ja ...


Cover for Samuelin kirja
Audiobook

Samuelin kirja

Kaikki alkaa, kun Jenin iäkäs isoisä Edvard Helminen päättää järjestää syntymäpäiväjuhlat. Pitopalvelu valmistaa ruuat, paikalle kutsutaan yllin kyllin vieraita. Tilanne muuttuu ku ...


Cover for Peiliinkatsoja
Audiobook

Peiliinkatsoja

Nuori Lyyti-tyttö lähtee lapsuudenkodistaan maailmalle. Hänellä on mukanaan vain pari laukkua sekä perinnöksi saatu lehmä, jonka hän aikoo myydä. Lyytin on tarkoitus muuttaa kaupun ...


Cover for Postimestari ja hänen tyttärensä
Audiobook

Postimestari ja hänen tyttärensä

Komea hussaarikapteeni Minski saapuu postimestarin luokse. Häntä palvelee mestarin tytär, kaunis Dunja, joka herättää Minskin huomion. Dunja on kypsä ja kohtelias, eikä Minski ole ...


Cover for The Gates of Dawn
Audiobook

The Gates of Dawn

Richard Trenchard was a man used to having his way, so when he wants his sister to pass over her secretary Melanie Brooks as a companion to his young niece, she has to succumb to h ...